Jöhet a végső megoldás: az amerikai külügyminiszter már csak egyetlen módot lát a békére Ukrajnában

Megrekedt a folyamat, itt a tettek ideje.

Oroszok: „Svédországgal huszonegy évig harcoltunk. Ti mennyi ideig vagytok hajlandóak harcolni?”
„Az amerikai delegáció az isztambuli megbeszéléseken három fővel vett részt. Az orosz delegáció kilenc, míg az ukrán tizenegy főből állt. A tárgyalások első napja több érdekességgel zárult. Az orosz és a török delegáció öltönyben, míg az ukrán küldöttség nagy része katonai egyenruhában jelent meg. A tárgyalás nyelve az orosz volt. Az ukránok tolmácskészülékekkel jelentek meg, ezzel is szimbolizálva a két nyelv közötti különbségeket.
Az orosz delegáció vezetője, Vlagyimir Megyinszkij, aki már a 2022-es orosz–ukrán tárgyalások idején is az orosz delegáció vezetője volt, kijelentette, «Svédországgal huszonegy évig harcoltunk. Ti mennyi ideig vagytok hajlandóak harcolni?» A béke feltételeként szabta meg az oroszok által követelt és eddig csak részint elfoglalt négy megye átadását.
Az Ukrajnát támogató négy nyugati állam képviselői, a franciák, britek, németek és lengyelek felhívták az amerikai elnököt, hogy gyakoroljon nyomást Putyinra, de Trump ezt elutasította. NATO-külügyminiszteri találkozó is folyt, szintén Törökországban.
Ezt is ajánljuk a témában
Megrekedt a folyamat, itt a tettek ideje.
Trump elnök folytatta közel-keleti útját. Szaúd-Arábiában a kétoldalú megállapodás részeként 142 milliárd dolláros amerikai hadiipari megállapodás aláírására került sor. Trump célja a térség államaival kétoldalú együttműködési szerződések megkötése és az első elnöksége alatt megkötött arab–izraeli szerződések, az Ábrahám-egyezmények újraélesztése.”
Nyitókép: Mandiner / Földházi Árpád
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Ez nem feltétlenül jó jel Donald Trump számára.
Rendkívül fontos beszélgetésre lehet számítani.
„Románia a Nyugathoz tartozik. Románia Európához tartozik” – írta az Európai Néppárt vezetője.